Fundacja im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

By Szpital mógł na najwyższym światowym poziomie ratować i leczyć chorych oraz poszkodowanych w wypadkach, potrzebuje nowoczesnego sprzętu oraz wyposażenia, które zapewni pacjentom komfortowe warunki pobytu.

Dlatego też, w imieniu Władz Fundacji, Zarządu i Personelu Szpitala oraz
pacjentów, apelujemy o wsparcie.

Fundacja im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Szpitala Murcki w Katowicach prowadzi działalność od 29 września 1990. Powstała z inicjatywy dyrektora Kopalni Węgla Kamiennego „Murcki” – mgr inż. Pawła Michałek.

Cele fundacji:
Celem Fundacji jest wspieranie Szpitala w niesieniu pomocy, gdy zagrożone jest zdrowie i życie ludzkie, poprzez zakup sprzętu medycznego.

Ważne informacje o fundacji:
Fundacja jest organizacja pozarządową. Nie działa w celu osiągnięcia zysku. Nie prowadzi działalności gospodarczej. Działa charytatywnie. Od 2004 r. posiada status Organizacji Pożytku Publicznego

Fundacja im Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Szpitala Murcki w Katowicach
40-750 Katowice, ul. Boya-Żeleńskiego 95
Regon : 003500074
KRS : 0000100500

Dotychczasowe efekty działania fundacji:
Fundacja zakupiła i podarowała Szpitalowi wiele wysokospecjalistycznych urządzeń m.in.:

• aparaty USG,
  • stół operacyjny,
  • aparat elektrochirurgiczny,
  • kardiomonitory,
  • wózki anestezjologiczne,
  • ambulans sanitarny,
  • defibrylator,
  • aparat EEG, aparaty EKG
  • pulsoksymetry
  • łóżka rehabilitacyjne,
  • gastrofiberoskop GIF),
  • wyposażenie sal chorych

Dziękujemy bardzo za otrzymane wsparcie.