Zaznacz stronę

http://kardiopiknik.pl/

Na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego odbyła się w sobotę 3.06.2017 r druga edycja Śląskiego Pikniku Kardiologicznego i VII Olimpiada Przedszkolaka. 
Od 11.00 do 18.00 kardiopiknik odwiedziło kilka tysięcy osób, ponad 500 osób zostało przebadanych przez specjalistów – kardiologów, chirurgów naczyniowych, dermatologów oraz skorzystało z badań laboratoryjnych lub porad rehabilitacyjnych.

Jako Szpital Murcki Sp. z o.o. niezmiernie doceniamy pomysł i wysiłek włożony w organizację całego przedsięwzięcia przez Fundację Elektrokardiologii Górnośląskiego Ośrodka Kardiologii w Katowicach-Ochojcu ELEKTROKARDIOLOGIA-OCHOJEC oraz Stadion Śląski Sp. z o.o.
Cieszymy się ogromnie, iż mieliśmy możliwość wziąć udział w wydarzeniu, by aktywnie promować zdrowy styl życia oraz podkreślać wagę i znaczenie rehabilitacji m.in. po zawale, operacji kardiochirurgicznej, czy zaostrzeniu niewydolności krążenia.
Zapraszamy do obejrzenia relacji telewizyjnej: http://panorama.tvp.pl/32506122/dbaj-o-serce .

 

Celem imprezy było zachęcenie mieszkańców regionu do przeprowadzania badań i ochrony zdrowia pod hasłem: „Profilaktyka, zdrowie, bezpieczeństwo”, stąd nie zabrakło Pogotowia i Policji z pokazami i zajęciami dotyczącymi umiejętności ratowania życia i bezpiecznych zachowań na drodze. W trakcie kardiopikniku najmłodsi wraz z rodzicami i dziadkami mogli wziąć udział w Olimpiadzie Przedszkolaka, podczas której każdy otrzymywał pamiątkowy medal i upominki. W samej Olimpiadzie Przedszkolaka wzięło udział ponad 1500 osób.
Serca dzieci podbił odwiedzający Piknik Sznupek – maskotka Śląskiej Policji. Całość imprezy poprowadził kabaret Rak. Na scenie zaprezentowały się ponadto zespoły muzyczne i taneczne. Atrakcją były też koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji, pokazy tresury psów policyjnych i sztuk walki.
Dziękujemy wszystkim bardzo za udział w wydarzeniu.