Zaznacz stronę

Terapia osoczem bogatopłytkowym – PRP (z ang. Platelet Rich Plasma) stosowana jest  w wielu dziedzinach medycyny, m.in. w ortopedii, chirurgii rekonstrukcyjnej. Cieszy się ogromną, stale się rosnącą popularnością, a to za sprawą pozytywnych efektów terapeutycznych.
Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem krwinek płytkowych uzyskanym z własnej krwi pacjenta. Płytki krwi zawierają czynniki wzrostu oraz bioaktywne białka, które pobudzają wzrost, hamują ból i pobudzają organizm do przyśpieszenia gojenia w stanach chorobowych i po urazach.

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP (ang. Platelet Rich Plasma)
Terapia z zastosowaniem iniekcji osocza bogatopłytkowego w ortopedii opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Stymulowanie własnych komórek do regeneracji jest możliwe dzięki własnej krwi pacjenta. Krew pobierana jest do prózniowych probówek. Następnie w laboratorium jest odwirowana i od czerwonych krwinek oddzielone jest osocze bogatopłytkowe. Tak uzyskane osocze bogatopłytkowe (PRP) podaje się za pomocą iniekcji dostawowej lub okołostawowej (czyli za pomocą zastrzyków), w razie potrzeby pod kontrolą USG. Zabieg przeprowadzany w trybie ambulatoryjnym jest szybki i bezpieczny dla pacjenta, ponieważ dzięki zastosowaniu czynników z własnej krwi pacjenta wykluczona jest reakcja uczuleniowa. Wykluczone jest również przeniesienie patogenów schorzeń od innego dawcy krwi. Osocze bogatopłytkowe jest składnikiem elementów naturalnego procesu obrony i regeneracji organizmu przy wszelkich urazach. Stanowi wielki potencjał dla naprawy tkanek w trakcie procesu gojenia, dzięki tzw. czynnikom wzrostu, które szczególnie wpływają na odbudowę mięśni i ścięgien. Dzięki temu, niektóre schorzenia ortopedyczne można wyleczyć bez konieczności operowania.

Zalety terapii PRP
Terapia PRP metodą iniekcji jest małoinwazyjna. Cechuje się wysoką skutecznością, bezpieczeństwem ( brak reakcji alergicznych, zakażeń ), małą bolesnością, krótkim okresem rekonwalescencji po zabiegu.

Podawanie osocza bogatopłytkowego odbywa się na zasadach komercyjnych (cennik – otwórz link)

Zadzwoń i umów się na konsultację: 32 255 61 62 wew. 224
Zapraszamy serdecznie.
Dzięki podaniu PRP może i Ty unikniesz operacji.