Zaznacz stronę

Szpital Murcki Sp. z o.o. udziela świadczeń pacjentom z schorzeniami neurologicznymi (po udarach, wylewach, z chorobą Parkinsona, Alzheimera i in.), jak i po zabiegach ortopedycznych w ramach Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej/ Oddziału Rehabilitacyjnego.

Pojawiający się w wielu schorzeniach brak możliwości (lub występowanie trudności) w zakresie wykonywania codziennych czynności przy użyciu ręki wpływa na samodzielność, niezależność, komfort i poczucie jakości życia (zwłaszcza, jeżeli w wyniku np. udaru/ wylewu doszło do niedowładu ręki dominującej – ręki którą przed wystąpieniem choroby codziennie się pisało, jadło, przygotowywało posiłki, ubierało itp.) . Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, starając się im zapewnić jak najlepsze możliwości rehabilitacji w drodze powrotu do zdrowia, oddział został doposażony o stolik do manualnej terapii dłoni.
Nowoczesność sprzętu zapewnia różnorodność ćwiczeń, a czterostanowiskowość (tzn, iż przy stoliku rehabilitowanych może być w tym samym czasie czterech pacjentów) sprzyja integracji, wzajemnemu motywowaniu się i wspieraniu.

Zapraszamy do galerii!