Zaznacz stronę


Na terenach sportowych przy Stadionie Śląskim w dniu 4 czerwca 2016 r. w Chorzowie odbył się Śląski Piknik Kardiologiczny pod hasłem „Profilaktyka, zdrowie, bezpieczeństwo” organizowany przez Fundację „Elektrokardiologia Ochojec” w Katowicach oraz Oddział Elektrokardiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Było to wydarzenie o charakterze społecznym, którego ideą jest zachęcenie mieszkańców naszego regionu do działań i badań zapobiegających chorobom serca. Podczas pikniku można było posłuchać wykładów kardiologów, ratowników, medycznych, policjantów i strażaków. Kardiolodzy i chirurdzy naczyniowi wykonywali bezpłatne badania i udzielali konsultacji lekarskich zainteresowanym. Chętni będą mogli otrzymać bezpłatne porady dietetyków, rehabilitantów czy trenerów personalnych. Podczas imprezy odbyły się pokazy prowadzone przez ratowników Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji i Szkoły Policji oraz strażaków Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Fotorelacja z udziału naszego zespołu Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej

IMG 5844

IMG 5848IMG 5875

IMG 5877

IMG 5908

 

IMG 5968

IMG 5848

 Zapraszamy na kolejny Kardiopikinik w czerwcu 2017r.!

Źródła zdjęć i informacji dodatkowych:

  • http://kardiopiknik.pl/
    http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/chorzow/a/slaski-piknik-kardiologiczny-w-chorzowie-na-stadionie-slaskim-juz-dzisiaj,10068458/
    http://mojchorzow.pl/i,slaski-piknik-kardiologiczny,100,874089.html