Zaznacz stronę

Nowy sprzęt rehabilitacyjnym już pomaga pacjentom Szpitala Murcki w odzyskaniu sprawności. Urządzenia i akcesoria do przeprowadzania zabiegów fizjoterapeutycznych zostały przekazane w ramach zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego projektu, który zainicjował mieszkaniec Katowic- Murcek, pan Jarosław Urych.

W środę 6 kwietnia spotkaliśmy się, by symbolicznie zaprezentować nowe wyposażenie szpitala, a także podziękować panu Jarosławowi za tę ważną inicjatywę.

Dzięki realizacji projektu, placówka rozszerzyła swoje wyposażenie o sprzęt o wartości ponad 150 tys. zł. Wśród otrzymanych urządzeń znalazły się między innymi aparat do terapii falą uderzeniową IMPACTIS M+, który obniża napięcie mięśniowe oraz łagodzi dolegliwości bólowe, a także Artromot – K1 komfort chip – szyna CPM do wykonywania ćwiczeń biernych kończyn dolnych, która jest niezbędna w rehabilitacji pacjentów po urazach kolana.

Szpital otrzymał także wyposażenie wykorzystywane w zabiegach dedykowanych osobom po endoprotezie stawu biodrowego. To poręcze do nauki chodzenia (które przydają się także w przypadku problemów neurologicznych) oraz rotory do ćwiczeń kończyn dolnych. Ponadto w ramach projektu dostarczono materace gimnastyczne, stacjonarne stoły rehabilitacyjne JSR 2 – E PLUS, stół pionizujący oraz stymulator chodu.

Dostarczenie tego sprzętu to szczególnie wsparcie zarówno dla pacjentów Szpitala Murcki, jak również jego pracowników. Zakupione i przekazane placówce urządzenia unowocześnią świadczoną ofertę, co z kolei pozwoli zwiększyć efektywność zabiegów rehabilitacyjnych, uatrakcyjnić prowadzone zajęcia i poprawić komfort wykonywanych ćwiczeń. Urządzenia mają wspomóc rehabilitację, poprawić komfort wykonywanych ćwiczeń, urozmaicić możliwości prowadzonej terapii oraz podnieść jej skuteczność. Cieszy nas to, że projekt został zgłoszony, ale przede wszystkim otrzymał  poparcia mieszkańców, czego rezultatem jest już dostarczony i używany sprzęt.