Zaznacz stronę

Szczepienia przeciwko wirusowi SARS

Szanowni Państwo,
informujemy, że na terenie Szpitala Murcki w Katowicach przy ul. Sokołowskiego 2, funkcjonuje Punkt Szczepień Powszechnych, który został utworzony przy współpracy z Miastem Katowice. Punkt działa od 7 maja 2021 roku i do chwili obecnej zrealizowano ok. 21 976 tys. szczepień.

Punkt Szczepień Powszechnych na terenie Szpitala Murcki mieści się w Poradni POZ zlokalizowanej w Budynku Administracji.

Punkt Szczepień czynny jest w każdy CZWARTEK od 8.00 do 18.00.

Od 16 września ruszyły zapisy na 4 dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 12 lat, które przyjęły podstawowy schemat szczepienia i pierwszy booster.

Szczepienie drugą dawką przypominającą jest wykonywane preparatami Comirnaty Original lub Comirnaty Original/Omicron BA.1 firmy Pfizer/BioNTech oraz Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1 firmy Moderna.

Istnieje także możliwość przyjęcia 3 dawki szczepionki przeciwko COVID-19 o zaktualizowanym składzie dla wariantu Omikron, w zależności od dostępności w punckie szczepień.

E-skierowanie na szczepienie drugą dawką przypominającą znajdą Państwo na swoim Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP.

Jeśli na szczepienie przeciw COVID-19 zgłosi się osoba, która nigdy wcześniej nie była szczepiona, zostanie jej podany klasyczny preparat firmy Pfizera lub Johnson & Johnson.

Przyjmujemy wszystkie osoby zainteresowane szczepieniem, jednakże zachęcamy do wcześniejszej rejestracji telefonicznej, gdyż w pierwszej kolejności obsługiwani są Pacjenci umówieni na określoną godzinę.
Warunkiem koniecznym jest przedstawienie dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
Celem zachowania bezpieczeństwa swojego oraz innych oczekujących, do poczekalni prosimy wchodzić tuż przed wyznaczoną godziną szczepienia.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 572 216 500