Ruszył plebiscyt Dziennika Zachodniego Hipokrates 2015, który potrwa do 2 października 2015 r.
– Chcemy uhonorować tych, którym pacjenci są wdzięczni za życie i zdrowie. Pokazać ludzi, niekoniecznie z pierwszych stron gazet, którzy codzienną służbą chorym: w małych przychodniach i wielkich szpitalach, karetkach pogotowia czy w prywatnych gabinetach, dają świadectwo wysokiej etyki medycznych zawodów. Sprawiają, że śląska medycyna i służba zdrowia są wizytówką naszego regionu, nie tylko dzięki pionierskim zabiegom, ale też codziennej Judymowej pracy tysięcy lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników, farmaceutów czy zarządzających szpitalami, które stają się coraz nowocześniejsze i przyjaźniejsze pacjentom – przyznaje Marek Twaróg, redaktor naczelny „Dziennika Zachodniego”.
Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami konkursu – link
  • Jak można zgłosić kandydatów do plebiscytu:
Zgłoszeń w sześciu kategoriach plebiscytu Hipokrates 2015 można dokonać wchodząc na stronę www.dziennikzachodni.pl/hipokrates. Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 21 sierpnia, w samo południe i potrwa do 2 października do godziny 11.59. Kandydatów można zgłaszać w 6 kategoriach: lekarz, pielęgniarka/pielęgniarz, placówka medyczna, położna/położny, ratownik medyczny, farmaceuta/farmaceutka. W plebiscycie wyłonionych zostanie 18 laureatów, po 3 w każdej kategorii. Kapituła przyzna też tytuł honorowy „Hipokrates 2015” jednej wybranej osobie. Uroczysta gala odbędzie się po zakończeniu plebiscytu, 16 października.
  • Personel Szpitala Murcki Sp. z o.o., który został już zgłoszony do plebiscytu:

dr n. med. Adam Staroń- link
mgr Urszula Twardowska – link

Dziękujemy za zgłoszenia kandydatów i oddanie głosów.
Zapraszamy do udziału w plebiscycie.