Zaznacz stronę

Szanowni Państwo Pacjenci, Pracownicy Szpitala – Mieszkańcy Murcek
W tym roku po raz pierwszy Mieszkańcy Katowic mają możliwość bezpośrednio współuczestniczyć w tworzeniu miejskiego budżetu, poprzez zgłaszanie i wybór projektów, które będą realizowane w ramach tzw. Budżetu Obywatelskiego.
Miło nam poinformować, że wśród propozycji zgłoszonych przez Mieszkańców Murcek znalazł się projekt zainicjowany przez przedstawicieli Rady Jednostki Pomocniczej Nr 18 Murcki w porozumieniu z zarządem Szpitala Murcki Sp. z o.o.
Projekt ten nosi nazwę: „Inwestycja siłowni Fitness napowietrznej”, a jego celem jest utworzenie na terenie Szpitala niewielkiego, otwartego kompleksu fitness czyli zespołu urządzeń do ćwiczeń i rekreacji na świeżym powietrzu.
Z obiektu mogliby korzystać zarówno Mieszkańcy Dzielnicy jak i Pacjenci Szpitala (zwłaszcza poddawani rehabilitacji w różnych oddziałach), których stan zdrowia będzie na to pozwalał.
Obiekty tego typu zyskują coraz większa popularność, gdyż są dostępne powszechnie, bezpłatnie i w dowolnych godzinach w ciągu dnia, a znajdujące się w nich urządzenia do ćwiczeń dobierane są tak, aby mogli z nich korzystać zarówno młodzi adepci sportów np. siłowych, jak i każdy z mieszkańców, a nawet dzieci (pod opieką dorosłych) czy osoby starsze.
Kompleks fitness można wykorzystać zarówno do treningu sportowego jak i do aktywności rekreacyjnej. Można odwiedzać go sporadycznie lub korzystać z niego regularnie. Wizyta w takim miejscu pozwoli zadbać o zdrowie i kondycję, a także będzie okazją do relaksu, oderwania się od codziennego stresu i pośpiechu, spotkania z sąsiadami i miłego spędzenia czas na świeżym powietrzu.
Lokalizacja inwestycji na terenie Szpitala jest optymalna gdyż:

  • kompleks znajdzie się w przyjemnym otoczeniu rozległego szpitalnego parku, w centrum Dzielnicy i będzie łatwo dostępny dla wszystkich zainteresowanych, pozwala doskonale połączyć użyteczność kompleksu dla mieszkańców i funkcje rehabilitacyjne dla pacjentów Szpitala, a tym samym w pełni wykorzystać obiekt przez cały dzień oraz współgra z rozwijanym profilem działalności rehabilitacyjnej Szpitala,
  • gwarantuje, że obiekt będzie się znajdować na strzeżonym terenie i pod stałym nadzorem monitoringu, co zabezpieczy go przez ewentualną dewastacją, a także zapewni bezpieczeństwo użytkowania i bieżącą kontrolę stanu technicznego urządzeń,
  • jeśli projekt zyska Państwa poparcie i zostanie zrealizowany, Szpital ze swej strony postara się również wspierać jego funkcjonowanie poprzez dbanie o jego stan, a także współorganizowanie różnego rodzaju spotkań, ćwiczeń pod okiem profesjonalnych rehabilitantów i innych atrakcji.

Realizacja tego projektu to inwestycja nie tylko w infrastrukturę dzielnicy, ale przede wszystkim w zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie jej Mieszkańców, warto więc oddać na nią swój głos do czego serdecznie Państwa zachęcamy.
Macie Państwo niepowtarzalną szansę wyrażenia swojej opinii i aktywnego uczestniczenia w podejmowaniu decyzji na co przeznaczyć pieniądze przyznane dzielnicy Murcki w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015. Skorzystajcie z niej Państwo i wybierzcie swój projekt.

Głosować może każdy kto ukończył 16 lat i jest mieszkańcem Murcek. Głosowanie odbywać się będzie w Filii Nr 26 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Samsonowicza 27, w dniach 17-19 września w godzinach 8:00-19:00 oraz w dniach 20-21 września w godzinach 9:00-17:00.

Więcej szczegółów na temat budżetu obywatelskiego możecie Państwo znaleźć w załączonym artykule z wrześniowego numeru miejskiej gazety „Nasze Katowice” oraz na stronie internetowej Miasta Katowice www.katowice.eu w zakładce Urząd Miasta/Budżet Obywatelski http://www.katowice.eu/urzad-miasta/budzet-obywatelski

Pobierz plik: pobierz

siłownia