Z okazji Międzynarodowego Dnia  Pielęgniarki i Położnej Metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc przygotował list, w którym dziękuje pielęgniarkom i położnym za ich codzienną pracę, zwłaszcza w czasie trwającej epidemii koronawirusa. Pełną treść listu prezentujemy poniżej.

SŁOWO NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

Do życzeń z okazji święta Pielęgniarek i Położnych przyłącza się także Dyrekcja Szpitala Murcki Sp. z o.o. Wszystkim wykonującym ten trudny i odpowiedzialny zawód składamy podziękowania za ofiarną, wymagająca szczególnego zaangażowania pracę. Dziękujemy Wam za wykazywaną wrażliwość, profesjonalizm w codziennym wysiłku wkładanym w opiekę nad pacjentami.

Życzymy, aby każdy dzień poświęcony drugiemu człowiekowi dawał radość i satysfakcję. Chwil pełnych wzruszeń, radości, dużo zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Dyrekcja Szpitala Murcki